APS10A40M150
Manufacturer:
COILANK INTERNATIONAL
Mfr.Part #:
APS10A40M150
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD-2 SMD/SMT 15 µH 20 % 6.5 A 44 mΩ
ParameterValue
DC Resistance (DCR)44 mΩ
Inductance15 µH
RoHSCompliant
Tolerance20 %
TypeMolded
PackagingReel
Saturation Current7 A
Current Rating6.5 A
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Height - Seated (Max)4 mm